Ловорово масло

190 ден


Инфузиран ловор во ладно цедено маслиново и сончогледово масло.
Ловоровото масло има силно аналгетско и противоспалително дејство. Помага при силни болки, како и кај габични и канцерогени заболувања и дијабетис.
Освен тоа, се користи и при воспаление на лимфни јазли, мигрена и ушни болести, болки во желудникот или цревата, ја нормализира функцијата на црниот дроб и бубрезите , помага во лекување на кандидата и го подобрува апетитот и имунитетот.
Иако маслото е направено од природни состојки, да НЕ го користат трудници и доилки, да НЕ се користи при земање на антибиотици, како ciprofloxacin, tetracycline и ofloxacin капки за очи, како и при користење на лекови за псоријаза.


Начин на употреба : 5 до 8 капки директно на јазик или на супена лажица со вода.

 


Тежина: 10 ml
Состав: ловоров( laurus nobilis) лист, ладно цедено маслиново и сончогледово масло.

 

 

 

SKU: GL1lo Категории , ,