Крема за заштита од сонце

400 ден


Оваа крема содржи пчелин восок, инфузирано масло од невен, етерично масло од семе од морков (daucis carota). Делува како природна заштита од сонце, помага при дерматитис, осипи, делува антибактериски и го успорува процесот на стареење на кожата.

Иако кремата е направена од природни состојки, да НЕ ја користат трудници и доилки, да НЕ се користи при земање на антибиотици, како ciprofloxacin, tetracycline и ofloxacin капки за очи, како и при користење на лекови за псоријаза. Етеричното масло од семе од морков во комбинација со инфузираното масло од невен дава природна заштита од сончевите зраци, делува антибактериски и антигабичнио и содржи антиоксиданти. Може да се употребува за сите видови на кожа.


Тежина: 18 мл
Состав:  пчеличен восок, инфузирано масло од невен (calendula officinalis), етерично масло од семе од морков (daucis carota).

 

SKU: GL2so Категории , ,