Масло од лаванда

190 ден


Инфузирана лаванда во ладно цедено маслиново масло и сончогледово масло.

Маслото од лаванда има смирувачки и релаксирачки ефект врз нервите, ослободува, помага при депресија, паника, нервна исцрпеност , главоболки, мигрена и несоница.
Исто така е корисно за проблеми како бронхитис, астма, настинки, инфекции на грлото и голема кашлица и помага на дигестивниот систем, ревматизам, артритис, лумбаго и мускулни болки.

Начин на употреба : 5 до 8 капки директно на јазик или на супена лажица со вода.

 

Тежина: 10 ml
Состав: Лаванда(Lavandula), ладно цедено маслиново и сончогледово масло.

 

SKU: GL1la Категории , ,