Крема за тинејџери

400 ден


Смирува, штити од UV зраци, регенерира, ја потхранува кожата, делува антигабично.
Иако кремата е направена од природни состојки, да НЕ ја користат трудници и доилки, да НЕ се користи при земање на антибиотици, како ciprofloxacin, tetracycline и ofloxacin капки за очи, како и при користење на лекови за псоријаза.

 

Тежина: 18 ml
Состав:   пчелин восок, инфузирани масла од лаванда(lavandula) и жалфија(salivia officinalis), етерично масло од семе од морков (daucis carota).

 

SKU: GL2ml Категории , ,