Масло од гоџи бобинки

210 ден


Инфузирани гоџи во ладно цедено маслиново масло и сончогледово масло.
Маслото од гоџи е богато со антиоксиданси и есенцијални масни киселини, аминокиселини и минерали како и со поголема количина на витамин Ц, Б комплекс витамини, витамин Е, железо и многу други нутритиенти.
Го зајакнува имунолошкиот систем, го забавува процесот на стареење на организмот, спречува создавање на леукемија и рак, штити од болести на срцето и крвните садови, ја регулира работата на уринарниот систем, делува антибактериски и противвоспалително, ја подобрува плодноста кај жените, го штити видот, ја подобрува циркулацијата, штити од дијабетис.

Начин на употреба : 5 до 8 капки директно на јазик или на супена лажица со вода.

 


Тежина: 10 ml
Состав: гоџи бобинки (lycium barbarum), ладно цедено маслиново и сончогледово масло

 

SKU: GL1go Категории , ,