Масло од смирна

210 ден


Инфузирана смирна во ладно цедено маслиново масло и сончогледово масло.
Маслото од смирна има моќни антиоксидантни својства. Помага при многу здравствени состојби, како што се:
• Респираторни проблеми: Маслото од смирна делува добро против кашлање, настинки и болки во грлото.
• Дигестивни заболувања: Ја промовира дигестивната здравствена состојба и помага во олеснување на стомакот.
• Болести на устата и непцата: помага во ублажување на забоболка и чирови во устата.
• Здравјето на имуниот систем.

Начин на употреба : 5 до 8 капки директно на јазик или на супена лажица со вода.
Тежина: 10 ml.
Состав: смирна (myrrh), ладно цедено маслиново и сончогледово масло.

 

SKU: GL1sr Категории , ,